На практиці, буває так, що доводиться відбирати продавців не кращих з кращих, а з тих хто погодиться працювати. А знання про товар, дисципліна та відповідальність часто важать більше ніж володіння техніками продаж і досвід роботи.

І щоб наш магазин не став для нового працівника лабіринтом, кожному продавцю потрібна мінімальна підготовка перед виходом в торговий зал

 В таких ситуаціях можна використати метод експрес-підготовки продавця. Для цього потрібно не більше 135 хвилин (2 години 15 хвилин).

Задача №1. Екскурсія по магазину.

Поясніть де і який товар розміщено в магазині. Покажіть на практиці правила мерчендайзингу: як викладати товари на полички стелажів, який товар продається з магазину, а який потрібно виписувати і отримувати на складі.

Де знаходяться пожежні виходи, і як працює складська техніка. Час: 30 хвилин.

Задача №2. Продаємо рішення.

Потрібно пояснити продавцю яку проблему вирішує кожна група товару. Не детально характеризувати кожний товар, а коротко одним реченням. Наприклад: ламінат 32 клас стирання кладемо в коридорах, ванні, кухні, або місцях з високою прохідністю. Тому що: стійкий до стирання, стійкий до вологи. Час: 20 хвилин.

Задача №3. Виявляємо потребу.

Поясніть запитання потрібно задати клієнту при зустрічі, щоб запронувати дійсно потрібний товар. Наприклад: Який розмір приміщення?, Чи будуть в приміщенні важкі меблі? Запишіть свої запитання. Час: 15 хвилин.

Задача №4. Покажіть гроші.

Наглядно покажіть де «лежать премії». Покажіть високомаржинальний товар, що приносить нам найбільший дохід. Поясніть, що його потрібно продавати в першу чергу.

Те, що є товар, який не доведеться продавати а лише відвантажувати продавець зрозуміє і сам (або навчать колеги). Час: 20 хвилин.

Задача №5. Навчіть збільшувати суму покупки. 

Ще раз пройдіться по торговому залу і покажіть весь супутній товар (та послуги), які ми пропонуємо клієнтам. Проведіть практичну вправу «Що з чим поєднується» (Ви називаєте групу товару, а продавець підбирає супутні товари з асортименту вашого магазину). Час: 20 хвилин.

Задача №6. Документальне оформлення покупки.

Для більшості продавців не складе проблеми виписати рахунок, товарний чек, або гарантію, правильно перевірити підстави для її оформлення. Проте, потрібно показати на прикладі як це робиться в нашому магазині, а заодно перевірити (відкорегувати) граматику, почерк, акуратність продавця.

Не покладайтесь на теорію, дайте чистий формуляр і попросіть заповнити його відповідно до взірця ( якщо потрібно повторіть декілька разів). Час: 30 хвилин.

Поділися з друзями:

>